Hasta ve Yakını Bilgileri

Kolan British Hospital olarak misyonumuz tıbbi etik kurallarından ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, hasta beklentilerini yüksek kalitede ekonomik olarak karşılayan bir kurum olarak. Bu doğrultuda, Kolan British doktorları, hemşireleri ve tüm Sağlık personeli ile, “hasta odaklı” hizmet anlayışımızla ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olmayı arzu ediyoruz.

Memnuniyetiniz bizim için büyük önem taşıyor. Kolan British Hospital deneyiminizin sizin ve aileniz için güvenli, huzurlu ve rahat bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla çalışıyoruz. Hizmetlerimizle ilgili istek ve önerilerinizi dinlemeye her an hazırız. Bu el kitabini da, size ve ziyaretçilerinize, kurumumuz ve hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi verebilmek amacıyla hazırladık. Tedaviniz ve bakımınızda Kolan British Hopspital’ı seçtiğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Hastanemize Gelirken

  • Kimliğiniz veya sürücü belgenizi,
  • Ödeme durumunuza göre Sağlık sigorta kartınız, kurum sevk kağıdınız veya Sağlık karnenizi,
  • Hekiminiz istediyse, tıbbi kayıtlarınız, röntgenleriniz veya daha önceki inceleme sonuçlarınızı,
  • Sizi rahat ettirecek özel eşyalarınızı ve kullandığınız tüm tıbbi ve bitkisel ilaçların listesini, yanınızda getirmeyi unutmayın.

Yatış İşlemleri

Kolan British Hospital’a geldiğinizde hasta danışmanları sizi karşılayacak ve tüm kimlik bilgileriniz ile randevunuzu kontrol edeceklerdir. Hastanede kaldığınız süre boyunca sizinle ilgilenen sağlık ekibi ilaç uygulamaları, incelemeler, radyolojik bir takım işlemler gibi uygulamalardan önce adınızı, soyadınızı ve doğum tarihinizin doğruluğunu kontrol edecektir.

Bölümünüze kabul edildikten sonra sizinle ilgilenen tıbbi ve idari ekibi tanıyabilmeniz için tüm Kolan British Hospital çalışanları, üzerlerinde isim, fotoğraf, bölüm ve görevinin yazılı olduğu kimlik kartları taşırlar. Üzerinde kimlik kartı olmayan bir kişi sizinle ilgileniyorsa, güvenliğiniz için lütfen kim olduğunu ve görevini sorun.

Hastanemizde olduğunuz süre boyunca sizden sorumlu tüm çalışanlar, size özel olarak kendilerini tanıtacaklardır. Ekibimize, tedavi ve bakımınıza ilgili aklına takılan her soruyu sorabilir ve bakımınıza katkıda bulunmalarını isteyebilirsiniz.
Tedavi planınızın bir parçası olmak sizin en önemli sorumluluğunuz ve hakkiniz. Hekim, hemşire, eczacı, diyetisyen, fizyoterapist ve idari kadro personeli ile tüm diğer personel, hastanemizde kaldığınız sürece rahat etmenizi sağlamak için birlikte çalışacaklar.

Hekimler

Kolan British Hospital’da kaldığınız sürece tedavinizle bir ya da birden fazla hekim ilgilenebilir. Sizi hastaneye yatıran hekiminiz, sorumlu hekiminiz olarak sizinle ilgilenecek, durumunuzu belirlemek için gerekli test ve incelemeleri isteyecek, kullanacağınız tüm ilaçları yazacaktır. Gerektiğinde diğer tıbbi bölümlerle koordinasyonu sağlayarak ne zaman taburcu olacağınıza kararı da o verir. Hastanemizde kaldığınız süre boyunca kat hekimi de sizinle sürekli olarak ilgilenir.

Hemşireler

Tedavi ve bakim hizmetlerinden eksiksiz yararlanmanızı sağlayacak sağlık ekibinin en önemli üyelerinden biri de tabii ki hemşireler. Günlük yasam aktivitelerinizi yerine getirmeniz için size destek; sağlık ihtiyaçlarınızın belirlenmesine ve bu ihtiyaçların karşılanmasına, hekiminizle etkili iletişim kurmanıza, tedavi ve bakim sürecini daha iyi anlamanıza yardımcı olurlar. İlaç tedavilerinizi uygular, sağlığınızla ilgili bilgileri hekim ve diğer sağlık ekibi üyeleri ile paylaşır ve sizin için güvenli bakım ortamları hazırlarlar. Sizinle ilgilenen tüm sağlık ekibi üyelerinin birbirleriyle olan iletişimlerini güçlendirirler. Ayrıca sağlığınız için sahip olmanız gereken bilgi ve becerileri kazanmanız amacıyla size eğitim de verirler.

Kat Hasta Danışmanları

Hastanemizde bulunduğunuz sürece odanızın kullanımı ile ilgili her türlü bilgi, sorunların giderilmesi için yardim, gerekli randevuların alınması, yatış ve çıkış işlemleri konularında her zaman sizlere yardımcı olmak üzere çalışırlar.

Diyetisyenler

Kolan British Hospital’da, hekimler ve hemşirelerle yakın ilişki içerisinde çalışarak doğru beslenmenizi sağlayan uzman diyetisyenler de bulunuyor. Pek çok gıda seçeneği arasından sizin ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda menüleriniz, bu diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanır.