Nöroloji

Kolan British Hospital Nöroloji bölümü, erişkin ve çocuk beyin sinir kas hastalıklarının  tanı ve tedavileri  teknolojik gelişmelerden faydalanarak hizmet vermektedir.

Nöroloji bölümünde; genel nöroloji, epilepsi, baş ağrısı, bel ağrıları, vasküler gerilim, uyku bozuklukları, baş dönmesi ve denge bozuklukları, parkinson ve hareket bozuklukları, periferik sinir ve kas hastalıkları, alzeheimer ve demans seyreden hastalıklar, Multıple Skleroz gibi hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerine dair hizmet verilmektedir.

Nöroloji Ünitesi, Radyoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümleriyle ortak çalışmalar yürütmektedir.

Epilepsinin teşhis ve tedavisinde;  uzun dönemli video-EEG muayenesi, MR, PET-CT VE SPECT testleriyle değerlendirilmeler yapılmaktadır.

El ve ayak uyuşmaları gibi şikayetlerle ortaya çıkan nöropatileri değerlendirmede ve bel, boyun fıtığı gibi ağrılı durumların tanısında  EMG (elektromiyonörografi) tetkiki gerçekleştirilmektedir.

Tomografi veya magnetik rezonans (MR) görüntülemesi, ekokardiografi, ekstrakranial dopler gibi tetkikler hastalara uygulanmakta, alınan sonuçlar hastalarımızın takip ve tedavilerine katkıda bulunmaktadır.

Koma, ilerleyici inme, sık tekrarlayan nöbetler gibi hasta yaşamını tehlikeye sokan ciddi durumlarda hastalarımızın takip ve tedavisi yoğun bakım ünitesinde sürdürülmektedir.

Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email