Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) - Kolan British Hospital

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji)

Kolan British Hospital, Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) bölümü, beyin ve omurilik hastalıklarından beyin tümörleri, çocukluk çağı beyin cerrahisi operasyonları, spinal cerrahi, anevrizma cerrahisi, acil bel-boyun ve omurilik travması cerrahisi, periferik sinir cerrahisi, acil kafa travması cerrahisi, bel ve boyun fıtıklarının tedavisi olmak üzere tanı ve tedavi hizmetleri ileri teknoloji cerrahi girişimlerle yapılmaktadır.

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) bölümü; nöroloji, nöroradyoloji, nöroanestezi ve psikiyatri birimleri ve  konusunda uzman hekimler ile koordineli çalışmaktadır. 

Nörolojik hastalıkların (epilepsi, damar tıkanıklığına bağlı inme-felç, titreme, yüz felci ve ağrısı, beyin kanamaları) ortak tanı ve teşhisini sağlamaktadır.

Kolan British Hospital, güncel teknolojik gelişmeleri takip ederek beyin ve sinir sisteminin cerrahi ve tıbbi hastalıklarının tanısında kullanılan Bilgisayarlı Tomografi (BT), kapsamlı Magnetik Rezonans Görüntüleme (MR) teknikleri, gibi ileri görüntüleme tetkikleri, elektrofizyolojik tetkikler ile doğru tanıyı ortaya koymaktadır.

Cerrahi mikroskop, ultrasonik aspiratör gibi temel unsurların ameliyathanelerimizde en hassas beyin ve sinir ameliyatları başarı ile gerçekleşmektedir.

Ameliyat sonrasında “Yoğun Bakım Ünitesi”nde yüksek standartlarda hasta yoğun-bakımı hizmeti sağlanmaktadır.

Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email