Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları - Kolan British Hospital

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Kolan British Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları polikliniğinde, yenidoğandan erişkin yaş grubuna kadar tüm hastalara 24 saat çocuk sağlığı hizmeti verilmektedir.

Hastalar konusunda yetkin uzman doktorlar ile dikkatle değerlendirilmektedir. Aile ve çocuklarla yapılan samimi görüşmelerin ardından, fiziki muayeneler rahatlatıcı bir ortamda yapılmaktadır.

Kolan British Hospital “Çocuk Polikliniğinde”, bilimin ve teknolojinin sunduğu tüm imkanlar ve yeniliklerden yararlanılarak gerekli olan laboratuvar ve radyolojik tetkikler gerçekleştirilmektedir. Çocukların tedavileri, ebeveynleriyle birlikte kendilerini ev ortamında hissedecekleri özel yataklı servislerde, uzman doktorların denetim ve bakımında; bilgili, güler yüzlü ve deneyimli hemşirelerin yardımıyla yapılmaktadır.

Kolan British Hospital “Çocuk Polikliniğinde”, çocukların büyüme gelişme takipleri, Sağlık Bakanlığı rutin aşıları ve tüm özel aşılar takvime uygun olarak uygulanmaktadır. Çocukluk çağı hastalıkları, tüm enfeksiyon hastalıkları tanı ve tedavisi yapılırken çocukluk çağı beslenmesi konusunda hizmet verilmektedir.

Çocukluk çağı alerjik hastalıklarında; Alerji deri testleri, kanda bakılan alerji testleri, solunum fonksiyon testleri, besin testleri; astım, alerjik bronşit, alerjik nezle (saman nezlesi), atopik dermatit (egzema), ürtiker (kurdeşen), besin alerjisi, kronik öksürük, hışıltılı-hırıltılı bebek, sık tekrar eden solunum yolu enfeksiyonları, alerjik deri döküntülerinin tanı ve tedavisi uygulanmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde erken doğan bebekler ve doğum sonrası sorunlu bebekler, yenidoğan doktoru ve hemşirelerden oluşan uzman bir ekip tarafından izlenmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bünyesinde, her biri kendi konusunda branşlaşmış hekim kadrosundan  oluşan Kardiyoloji, Yenidoğan, Çocuk Cerrahisi gibi alt birimler bulunmaktadır.

Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email