Gastroentroloji - Kolan British Hospital

Gastroentroloji

Kolan British Hospital Gastroenteroloji bölümü, iç hastalıkları ve sindirim sistemi sorunları ile ilgili alanında uzmanlaşmış hekimleri ve ilgili sağlık personellerinin yanı sıra ileri teknoloji cihazlarının sağladığı imkanlardan faydalanarak tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır.

Kolan British Hospital Gastroenteroloji bölümünde, sirozun komplikasyonları dahil olmak üzere karaciğer nakli dışında tüm karaciğer hastalıklarının tedavisi gelişen yenilikçi anlayışı ile kapsamlı tedaviler gerçekleştirilmektedir.

Bununla birlikte bölümümüzde kronik karaciğer hastalıklarının izlenmesinde özellikle tümör gelişimi açısından zaman zaman tarama yapmak gerekmekte ve bu konuda radyoloji bölümü ile birlikte gerekli tedavilerin yapılması sağlanmaktadır.

Cerrahi işlem gereksinimlerinde Gastroenteroloji bölümü, Genel Cerrahi bölümü ve Radyoloji bölümü tüm karaciğer hastalıklarının teşhis ve tedavisinde ortaklaşa çalışmaktadır

Gastroenteroloji hastalıklarının başlıca belirtileri midede yanma, ekşime, ağza acılık gelmesi, karın ağrısı, göğüs kafesinin orta kısmında yanma, bulantı, kusma, gıcık tarzında geçmeyen öksürük, bazı gıdaların alınmasında rahatsızlık olması, isal, kabızlık, ağızdan kan gelmesi, makattan kan gelmesi, zorlanarak büyük abdeste çıkmak, büyük abdest alışkanlığında değişme olması, cildin ve gözlerin sararması, kaşıntı, bazen de halsizlik ve kilo kaybıdır.

Endoskopik işlemler bu hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılır. Tüm işlemler sırasında hasta isterse sedasyon denilen damardan sakinleştirici ilaç uygulaması yapılmaktadır ve hasta bu işlemler sırasında ağrı hissetmemektedir.

Kolan British Hospital Gastroentroloji Bölümünde Klinik Uygulamalar

  • Üst Gastrointestinal Sistem Endoskopisi (GASTROSKOPİ)
  • Alt Gastrointestinal Sistem Endoskopisi (KOLONOSKOPİ)
  • ERCP (Tanısal ve Tedavi amaçlı)
  • Skleroterapi
  • Özofagus balon ve buji dilatasyonu
  • Endoskopik intragastrik balon uygulaması (Obezite tedavisi)
  • Endoskopik Mukozal Rezeksiyon (EMR)
  • Gastrointestinal kanala stent yerleştirilmesi
  • Karaciğer hastalıklarına yönelik biyopsi ve tedaviler
  • İnflamatuar Bağırsak Hastalıkları (Crohn ve Ülseratif Kolit) Polikliniği)

Kolan British Hospital Gastroentroloji bölümümüz; uluslararası alanda tanınmış bir teşhis, tedavi ünitesi ve endoskopik uygulamalarının yapıldığı uluslararası bir merkez olmayı hedeflemektedir.

Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email