Üroloji

Kolan British Hospital Üroloji bölümü, yetişkin ve çocuk hastalara tüm bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyen hekim kadrosu ile yüksek kalitede ürolojik muayene, tetkik ve tedavi hizmeti vermektedir.

Üroloji bölümünde, kadın ve erkeklerin idrar üretim ve boşaltım sistemlerinin (böbrekler, iç idrar kanalları, mesane, prostat ve dış idrar kanalı) yanı sıra erkek üreme ve cinsel sağlık sorunlarını inceleyen, bu sistemlere ait rahatsızlıkların teşhisi, tıbbi ve cerrahi tedavileri gerçekleşmektedir.

Kolan Internatinal Hospital Üroloji Bölümünde, Uygulanan Tanı ve Tedavi Hizmetleri

Böbrek ve İdrar Kanalı Taşları

Böbrek ve idrar kanlalı taşlarının tedavisinde kullanılan endoskopik yöntemlerin tamamı (Fleksible/Semi-Rijid Üreterorenoskopi, Perkütan Nefrolitotomi (PNL), ESWL) Kolan British Hospital’de başarı ile uygulanmaktadır.

Prostat İyi Huylu Büyümesi (BPH)

Yaşlanan erkeğin en sık görülen hastalıklarından biri iyi huylu prostat büyümesidir. Elli yaşını geçen erkeklerin yarısı bu nedenle ya ilaç tedavisi almakta ya da ameliyat olmaktadır.

Lazer Prostatektomi

İyi huylu prostat büyümesinin cerrahi tedavisinde son yıllarda oldukça etkin bir tedavi alternatifi haline gelen GreenLight-Yeşil Işık-Lazer yöntemi başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

TUR-Prostatektomi

Endoskopik (kapalı) olarak uygulanan bu yöntemde de üretradan (dış idrar kanalı) girilerek prostatın olduğu bölgeye ulaşılır ve prostat bir elektrokoter ile kesilerek dışarı alınır. Hastanemizde standart TUR-P ameliyatının yanında gereken olgularda Bipolar-Plazmakinetik TUR’da uygulanmaktadır.

Açık Prostatektomi

İleri derecede büyük prostat büyümelerinde (100 gr’dan büyük) ve dış idrar yolu darlığı veya büyük mesane taşlarının varlığı nedeniyle TUR-P ameliyatının mümkün olmadığı olgularda uygulanmaktadır.

Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email