Ortopedi ve Travmatoloji

Kolan British Hospital Ortopedi Travmatoloji bölümü, kas iskelet sistemi hastalıklarının  teşhis ve tedavisinde başarılı çözümler sunmaktadır.

Seksiyonda genel ortopedik hastalıkların  yanısıra kas-iskelet sistemi tümörleri, el/el bileği ve üst ekstremite (omuz-dirsek) hastalıkları ayak ve ayak bileği hastalıkları, omurga-omurilik hastalıkları, eklem hastalıkları ve spor yaralanmaları ve çocuk ortopedisi gibi özel dallarda da konusunda uzmanlaşmış kadro ve modern cerrahi tekniklerle hizmet verilmektedir.

Eklemlerde yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan artroz (kireçlenme) hastalıklarında, robotik teknoloji, özel navigasyon sistemleri ve bilgisayar yardımıyla yapılan eklem protezi ameliyatları sayesinde, ameliyatın ertesi günü yürümeye izin verilecek şekilde tedavi edilmektedir.

Günlük yaşamda ve spor performanslarında sık olarak karşılaşılan eklem yaralanmalarına, modern artroskopik cerrahi tekniklerle çözüm getiren bölümde, sadece dizde değil, omuz, ayak bileği, dirsek, kalça, el bileği gibi diğer eklemlerdeki zedelenmeler tamamen kapalı olarak yapılan ve çok kısa sürede günlük hayatına dönmesine izin veren artroskopik cerrahi operasyonu benimsenmektedir.

Omurga hastalıkları ve skolyoz tanı ve tedavileri bölümünde en ileri düzeyde yapılmaktadır. Bel ve boyun fıtıkları, doğuştan ve sonradan oluşan skolyoz ve kifoz olguları, her türlü ve her lokalizasyonda (boyun-sırt-bel) omurga yaralanmaları/ kırık ve çıkıkları, omurga kanalı darlıkları, omurganın ve omuriliğin bütün tümörleri enfeksiyonları-anomalileri, omurganın açık ve kapalı ameliyatları ortopedist ve beyin cerrahi kökenli deneyimli bir omurga cerrahisi ekibi tarafından tedavi edilmektedir.

Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email