Kapak Estetiği (Bleferoplasti)

Bazı kişilerde sarkık göz kapakları ya da belirgin gözaltı torbaları aileseldir ve çok genç yaşlarda bile kendisini belli eder. Yıllar içinde göz kapağı cildi sarkarak göz küresi etrafındaki yağ torbaları öne doğru gelir. Kapak cildindeki düşüklük ve yağ torbalarının öne doğru fıtıklaşması kişiye yaşlı ve yorgun bir görünüm verir. Blefaroplasti ameliyatı alt ve üst göz kapağındaki yağ torbaları ve fazla cildin alınarak göz etrafındaki dokuların gençleştirilmesi ameliyatıdır. Blefaroplasti ameliyatı lokal anestezi ile yapılabilir. Bu ameliyatlar sonrası genellikle kapaklarda iz kalmaz.

Gözaltı Torbaları

Gözaltı torbaları ilerleyen yaş ve genetik nedenlerden dolayı oluşur. Gözlerinizin etrafını çevreleyen kaslardaki gevşeme nedeniyle göz küresi etrafındaki yağ tabakasının fıtıklaşmasıdır. Gözaltındaki torbalar için en etkili yöntem cerrahidir. Hasta gençse kapak içerisinden girilerek torbalar alınabilir ve ciltte dikiş olmaz. Eğer cilt problemliyse yani gevşemişse, onu engellemek için cildi kasla beraber yukarı doğru gerilir. Bunun için kirpik altından girip, cildi yukarı doğru çekmek gerekir. Kozmetik ürünler, torbalar üzerinde etkili değildir.

Kaş Düşüklüğü

Kaş kaldırılması, göz kapağının içerisinden yapabileceği gibi alından askı yöntemiyle de yapılabilir. Kaşı normal pozisyonuna getirdikten sonra üst kapak torbalarına müdahale edilir. Üst kapak derisinin gevşemesi sorunu için üst kapak derisi alınıp yağ torbaları da aynı anda temizlenebilir.

Radyofrekans ile Göz Çevresi Cilt Yenileme & Kırışıklık Giderme

Yaşlanmanın neden olduğu hafif ve orta şiddetteki kırışıklıklar ameliyatsız tedavi yöntemi olan radyofrekans ile azaltılabilir. Radyofrekans tedavisi uygulandığı bölgelerdeki kolajen üretimini arttırarak cilt yapısını gençleştirir. Cilde zarar vermeden yenilenme ve doğal tazelik oluşturur. Mimik kaybı yaşanmaz. Anestezi gerekmeyen bu teknikte hasta ağrı hissetmez.