Çocuk Kardiyolojisi

Kolan British Hospital Çocuk Kardiyolojisi bölümünün amacı doğumsal ya da sonradan meydana gelen kalpteki yapısal bozuklukların takip ve tedavisinde ileri düzeyde  hizmet verilmektedir.

Çocuk Kardiyolojisi bölümü, çocuk yaş grubuna uygun tanı ve tetkik araçları olarak ileri teknoloji ekokardiografi cihazı, kateter laboratuvarı, efor testi ve ritim holter tetkiklerinin yanı sıra İstanbul’da çok az merkezde bulunan tilt-table ile tam donanımlı olarak çocukluk çağı hastalıklarının tanı ve tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Kolan British Hospital ünitelerinde ileri tedavi-tanı hizmetlerinin yanı sıra ileri teknoloji ürünleri de kullanılarak hizmet verilmektedir.

Ekokardiografi

Kalbin ultrasonografik görüntülemesini sağlayan bir cihaz olup kalpteki yapısal bozuklukları (delikler, darlıklar, kalbin kasılma gücü) değerlendirmede kullanılmaktadır.

Özellikle yenidoğan yoğun bakım ünitesi olan hastanemizde acil kalp girişimi gerektirecek bebekler için zaman kaybettirilmeden gerekli tedavinin yönlendirilmesine olanak verir.

Kalp Kateterizasyonun Laboratuarı

Kardiografik incelemenin yetersiz kaldığı doğumsal kalp hastalıklarında cerrahi girişim için gerekli ek ölçümlerin ve görüntülerin alınması sağlanmaktadır. Hastanemizde “Kalp  Kateter” yöntemi ile yapılacak tedavilerde görüntüleme çok önemli olduğundan ekokardiografi ve anjiyografi cihazlarının ileri teknolojileri kullanılmaktadır.

Kateter Yöntemi

Bazı doğumsal kalp hastalıklı yenidoğan bebeklerde ameliyatsız olarak bu tedavi yöntemi ile kulakçıklar arasında delik oluşturma ve şah damarı-akciğer damarı arasındaki deliğin açık kalmasını sağlamaya yönelik girişimlerle bebeklerin yaşama tutunması sağlanmaktadır.

Kulakçıklar, karıncıklar ya da damarlar arasındaki darlığın (kapaklarda ya da damarlarda) ameliyatsız olarak kateter yöntemi ile cihaz yerleştirilerek ya da balonla tedavisi gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email