1. 2. 3. Düzey Yenidoğan ve Prematüre Yoğun Bakım - Kolan British Hospital

1. 2. 3. Düzey Yenidoğan ve Prematüre Yoğun Bakım

Kolan British Hospital Yoğun Bakım Ünitesinde, riskli ve ciddi hastalıkları olan yenidoğan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamaktadır. Neonatoloji ve Pediatri uzmanları ve alanında özel eğitim almış hemşireler tarafından hizmet verilmektedir.

Yenidoğan Ünitesi, takip altında bulunan bebekler haricinde, başka merkezlerde doğup hastanemize transfer olan hasta yenidoğanların da tedavi edildiği bir servistir.

Yenidoğan Ünitesi, uluslararası ve Sağlık Bakanlığı‘nın kriterlerine uygun olarak Uzman Neonatolog (Yenidoğan Uzmanı) sorumluluğunda olmak üzere günün her saatinde 3 hastaya 1 hemşire bakacak şekilde düzenlenmiştir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 24’üncü gebelik haftasından itibaren erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı annelerin bebeği, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan sorunlu bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır.

Kolan British Hospital’da 24 saat çocuk uzmanı bulunmaktadır. Göz muayeneleri (ROP), yenidoğanın yemek borusu – barsak tıkanıklığı veya kapanıklığı (atrezi) ile doğumsal akciğerin cerrahi problemleri olan bebeklerin çocuk cerrahi operasyonu, meningomyelosel (bel açıklığı) ve hidrosefali (kafada su toplanması) gibi beyin cerrahisi operasyonları gerçekleştirilmekte, ameliyat sonrası gereken özellikli yoğun bakım takip ve tedavileri sağlanmaktadır.

Ayrıca bebeklerin kalp ile ilgili problemleri olduğunda Çocuk Kardiyoloğu tarafından küvöz içinde EKO ve muayenesi yapılıp, tedavisi yönlendirilmektedir. Bebeklerin gerektiğinde kafa ve böbrek ultrasonları küvöz içinde uzman radyoloğumuz tarafından yapılmaktadır.