Estetik Diş Hekimliği - Kolan British Hospital

Estetik Diş Hekimliği

Kliniğimizde yalnızca ağız, diş sağlık problemlerinin tedavisinde değil, ağız ve diş estetiğinde de çeşitli çözümler sunulmaktadır. Lamine, porselen vener, diş eti düzenlemeleri, beyazlatma yöntemleriyle, hastaya yeni bir gülüş sağlamamız mümkün olmaktadır.

Zirkonyum Porselenler

Diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip bir üründür. Biyolojik uyum, doğal görüntü, estetik ve mekanik direnç gibi istenilen tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlam olmaları sebebiyle kliniğinimizde güvenle tercih edilmektedir.

Porselen Laminate Veneerler 

Porselen laminate venerler dişin rengini, boyutlarını ve şeklini değiştirmek için uygulanabilecek başarılı ve tedaviyi destekleyici yöntemdir. Dişteki kötü renkleşmeleri maskelemek ya da dişin şeklini değiştirmek için bireyin ön diş yüzeyine yapıştırılırlar ve dişte tekrarlanabilecek renkleşmeye karşı dirençlidirler. Işığı geçirgenlikteki üstünlükleri ve minimum diş maddesi kaldırılması tercih edilmelerinin en büyük sebebidir. Bu tip porselenler full porselen kuronlarda olduğu gibi fotoğraf flaşlarına ya da neon ışığına doğal diş gibi tepki vererek gerçek dişten ayırt edilemezler.

Diş Beyazlatma

Diş fırçalayarak veya diş taşlarının temizlenmesi gibi yüzeysel temizlik işlemleriyle giderilemeyen, dişlerin yapısından kaynaklanan ve kötü görünüme yol açan renklenmeler, diş beyazlatma (bleaching) yöntemiyle giderilebilir. Dişlerinize zarar vermeden kalıcı beyazlık sağlar.

2 çeşit beyazlatma yöntemi vardır. Bunlar, evde uygulanan beyazlatma ve kliniklerde uygulanan beyazlatma yöntemleridir. Diş beyazlatma işlemi ile tatmin edici bir beyazlama ve güzel bir gülüş elde edilir. Bleaching işlemi mutlaka profesyonel kontrol altında uygulanmalıdır.