Lazer Epilasyon - Kolan British Hospital

XLASE NEDİR?

Xlase ile ACISIZ Epilasyon

Xlase Lazer,  epilasyon  ve lazer epilasyon uygulamalarının en hızlı, en acısız ve en son teknolojisidir. İtalya da üretilen ve Avrupanın en çok tercih edilen  cihazı XLASE Lazer, Biotec İtalia firması tarafından 2010 yılında arge çalışmaları başlamış olup 2012 yılında tüm dünyada ve avrupada satışa sunulmuştur. Piyasaya girdiğinden itibaren rakiplerine karşı fark yaratan Xlase Lazer, 2016 yılında ” Avrupanın en çok satılan ve En iyi lazer Cihazı ” ödülüne layık görülmüştür. Xlase Lazer cihazının bu kadar tercih edilmesinin sebebi ise -10 dereceye ulaşan buz başlığı ile 2000w yüksek gücü sayesinde müşterilerin 4-6 seans gibi kısa bir sürede acısız ve ağrısız yüzde %85 ile %94 arasında başarılı sonuçlar almasından kaynaklanmaktadır.

EPİLASYONU BİZE BIRAKIN ZAMANINIZ SİZE KALSIN! 25 DAKİKA!

Xlase Lazer cihazının en büyük avantajlarından birisi saniyede 10Hz atış tekrarı ile hızlı işem yapma olanağı sağlamaktadır. 2000w güce sahip olan Xlase Lazer bir bölgede sadece 3 tarama ile işlemini sonlandırmaktadır. Örneğin diğer lazer cihazları ile saatler süren tüm vücut epilasyon Xlase Lazer ile sadece 25 dakikada uygulanabiliyor. Ayrıca mükemmel sonuçlar elde etmek için seans sayısıda diğer cihazlara göre oldukça azalmış durumda. 

BUZ BAŞLIK İLE ACISIZ VE AĞRISIZ EPİLASYON !

Xlase Lazer cihazı -10 derece buz başlık teknolojisi sayesinde yanık riski olmadan acısız ve konforlu yaz kış tüm cilt tiplerinde ve bronz tenlerde güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir.

SINIFININ EN İYİSİ, DÜNYANIN EN GÜÇLÜSÜ !

Dünyanın ilk ve tek çift dalga boylu lazer cihazıdır. Bu cihazın en önemli özelliği 810nm diode ve 755nm alexandrite lazer dalga boylarının tek bir cihazda toplanmış olmasıdır. Bronz ten dahil tüm ciltlerde etkili ve kalıcı epilasyon sağlar

Sıkça Sorulan Sorular.

Epilasyon işleminden önce yapılması gereken her şeyi ön müayene sırasında estetisyenlerimizden alabilirsiniz.

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir. Bu uygulamaların FDA onayı almış cihazlarla yapılması önemlidir. Lazer epilasyonda sonuç alma seans sayısı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebiliyor. Genel olarak 1. Seans ve aralıkları vücut bölgesinde 2 ayda bir 4-6 seans, yüz bölgesinde ayda bir 6-12 seans olmak üzere değişir. Lazer epilasyon doğru uygulandığında herhangi bir zararı yoktur. Güvenli ve etkili epilasyon için cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınmalıdır.

Lazer epilasyon merkezi seçerken güvenilirliği ve bu merkezin sağlık kuruluşu olması zorunludur. Ayrıca kullanılan cihazlar bunların ten tipine uygunluğu hijyen vb. ekenler yoksa olumsuz sonuçlar görülmesi kaçınılmazdır.

Lazer epilasyon tamamen beyaz tüylere sahip kişilerde, hamilelerde, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlarda, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlarda, sistematik izotretinoin kullananlarda, kalp pili olanlarda, ayva tüyü olanlarda ve epilapsi hastalarında önerilmiyor. Bu gibi durumlarda butlaka bir uzmana danışın.