Ameliyatsiz Meme Büyütme

Uzun yıllardan beri dudakların hacmini artırmak, ciltteki derinleşmiş çatlakları düzeltmek veya yüzdeki bazı çukurlukları doldurmak amacıyla kullanılan dolgu malzemesi olan hiyaluronik asit adlı madde, artık göğüslerin büyütülmesi amacıyla da kullanılabiliyor.

Hyaluronik asit, bağ dokusu hücreleri tarafınca glukozdan üretilen bir tür şekerdir. Vücutta “zaten” bulunan doğal bir yapı maddesidir. Eklem sıvısı, göz içi sıvısı, göbek bağı, cilt ve kemik başta olmak üzere, hücreler arası sıvının su tutucu maddesidir. Göğüsleri büyütmede kullanılan hiyaluronik asit, yüz bölgesinde kullanılandan, zincir yapısının daha uzun olması açısından farklıdır ve göğüs büyütmekten başka, vücudun yüz hariç değişik bölgelerinde rahatsız edici çukurların doldurulmasında da kullanılmaktadır. Zincir yapısı daha uzun olduğu için, daha granüle bir görünümü vardır.

İşlem Sonunda Hasta Hemen Taburcu Olabiliyor

Plastik Cerrahi Bölümümüzde uygulanan ameliyatsız meme büyütme işlemi;  hastanın gerekli tıbbi kontrolleri yapıldıktan sonra sağda ve solda, göğüslerin çevresindeki ikişer noktaya az miktarda lokal anestezi uygulanmakta ve bu noktalardan her iki göğüs dokusu özel bir solüsyon ile uyuşturulmaktadır. Ardından, yine her iki tarafta birer noktadan özel kanüllerle bu dolgu maddesi göğüslere enjekte edilerek göğüsler büyütülmektedir. İşlem sırasında hasta da sonucu anında görerek, terzi aynasında pantolon paçasının uzunluğunu ayarlar gibi hasta da istediği büyüklüğe karar verebilmektedir. İşlem sonunda kanüllerin giriş deliklerine ikişer dikiş atılmakta, hasta giyinip evine gidebilmektedir. Tabii ki kısa bir süreliğine sportif aktivitelerden uzak durulmalı, dolgu maddesinin yerine yerleşmesine izin verilmelidir. Bunun sonrasında ise günlük yaşamda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.